Czy te zawroty głowy mogą mieć związek z nerwicą?

Witam. Od marca mam stwierdzona nerwice lekowa nerwice natrectw i hipohondrie. Nie przyjmuje zadnych lekow radze sobie sama. Moje pytanie dotyczy zawrotow glowy a moze nie tyle zawrotow co dziwnego uczucia jakby bujania. Trwa to juz od dluzszego czasu. Badania jakie mialam robione do tej pory to morfologia bylam u kardiologa u ginekologa mialam robione usg piersi usg szyi z powodu powiekszonych welow chlonnych i narazie wszystko ok. Czy mozna przyjac ze to nerwica czy jednak lepiej zrobic tomograf lub rezonans? Kolejna kwestia to powiekszona slinianka przyuszna i wezly chlonne na szyi. Bylam u laryngologa pani badala mi te wezly i ta slinianke i powiedziala ze wszystko jest ok dla pewnosci bylan u niej jeszcze dwa razy haha do tego mialam robione usg tych wezlow ale zapomnialam o tej sliniance niby lekarz najezdzal na nia ale nic na jej temat nie powiedzial i w opisie tez nie ma o niej nic napisane. Czy powinnam zbadac ja ponownie?

Witam Panią,
Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku, to znaczy,
że Pani problem jest natury psychologicznej.
Jeżeli stwierdzono u Pani nerwicę lękową, nerwicę natręctw
i hipochondrię, to właśnie te zaburzenia powodują
opisane przez Panią objawy.
Hipochondria jest silnym zaburzeniem nerwicowym.
Polega na nadmiernej koncentracji na własnym zdrowiu
i wysokim poziomie lęku o swój stan zdrowia i błędnym,
przepełnionym lękiem interpretowaniu nawet najmniejszych
przypadłości.
Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go
z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe, hipochondrię,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Bardzo ważne jest, żeby Pani rozpoczęła właściwą psychoterapię.
Dlatego zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem
oraz do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych i hipochondrii
oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl