Co oznacza taki świąd skóry u mnie i mojej partnerki?

Witam serdecznie od 6 miesięcy chodzę po dermatologach i mam razem z dziewczyną problemy ze świądem skóry od stóp do szyi. Swędzenie głównie występuje w ciepłych pomieszczeniach, na zewnątrz gdzie jest teraz zima wogole, oraz nasila się bardzo nocą.na dłoniach i stopach w miejscach swędzących widoczne są bardzo małe guzy gęsto obok siebie (na 1cm2 z 5-6 takich)z białą kropką jak by pod skórą, przypomina bardzo wysypkę alergiczną, natomiast na reszcie ciała występują głównie guzki trochu większe lecz podobne zaczerwienione lub w kolorze skóry losowo pojedynczo rozłożone ok 20 na całym ciele większości w okolicach pasa i ud. Stosowaliśmy z dziewczyną maść na świerzba infectoscab (jakoś tak) i zastosowaliśmy się do poleceń lekarza. Nic nie przyniosło efektu. Następnie używaliśmy maści alergicznych razem z tabletkami również przypisanymi przez lekarza(m.in clatra). Również brak było efektów. W końcu dorwałem do ręki steryd przypisany przez dermatologa "Edelan" swędzenie jak ręką odjął. Broblem w tym, że gdy maść się skończyła swędzenie wróciło. Ponownie więc dostałem receptę na maść i znowu swędzenie ustało tylko do momentu aż miałem maść. To jest steryd więc nie mogę go używać w nieskończoność. Jednak co mi jest!? Moja dziewczyna i ja mamy te same objawy i pomagają nam te same produkty. Chwilowo nawet wróciliśmy do rodzinnych mieszkań oraz zmieniliśmy kosmetyki aby sprawdzić czy ma to jakąś przyczynę jednak u mnie jak i u dziewczyny nie ustąpiły objawy

Dzień dobry, opisany przez Pana przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl