Co oznacza taki wynik badania kręgosłupa szyjnego?
Witam, miałam wykonane MR odcinka szyjnego, wynik : w badaniu Mr stwierdza się skrzywienie osi kr szyjnego w lewo, spłycenie lordozy szyjnej, kręgi szyjne bez zmian patologicznych, wysokość i sygnał krążków międzykręgowych prawidłowe, nie stwierdza się obecności przepuklin krążków międzykręgowych, cech stenozy światla kanału kręgowego ani otworów bocznych, widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych, bardzo proszę o interpretację. Czy ten wynik jest bardzo poważny,? Bardzo proszę interpretację.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Nie wspomniała Pani, z jakiego powodu było wykonywane badanie rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego kręgosłupa. Czy obecne są pewne niepokojące objawy ze strony narządu ruchu, jak ból w okolicy szyi, czy uczucie drętwienia kończyn górnych?
Biorąc pod uwagę przedstawiony opis badania można by stwierdzić, że prawdopodobnie nie wyodrębniono żadnych zmian ogniskowych, przepukliny, czy dyskopatii krążków międzykręgowych w badanym obszarze kręgosłupa.
Należy jednak podkreślić, że spłycenie lordozy szyjnej może być wynikiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Na pewno taka sytuacja zdrowotna może wymagać dalszego leczenia, między innymi za pomocą właściwych zabiegów z zakresu fizjoterapii, a także przez zwiększenie aktywności fizycznej.
Proponujemy Pani stacjonarną konsultację z lekarzem neurologiem lub ortopeda, który po badaniu przedmiotowym i analizie wyniku rezonansu będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.
Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/lordoza
https://portal.abczdrowie.pl/zniesienie-lordozy-szyjnej
https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-kregoslupa-szyjnego