Co oznacza wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego?

Wynik badania MR Kręgosłupa szyjnego MR kręgosłupa szyjnego (C) dane kliniczne: Bóle kr C. Częste drętwienie dłoni. Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w obrazach T1,T2-zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych, TIRM w strzałkowej Lordoza szyjna zniesiona. Kyfotyczne wygięcie odcinka C3-C6. Zwężona przednia rezerwa płynowa w odcinku C3-C7. Na poziomi C5/C6 widoczna szerokopodstawna tylna przepuklina krążka międzykręgowego (ok2mm) modelująca worek oponowy, zwężająca zachyłki boczne. Na poziomie C6/C7 widoczna tylna przepuklina krążka międzykręgowego (ok2,5mm) modelująca worek oponowy. Na pozostałych poziomach przepuklin krążków międzykręgowych nie uwidoczniono. Bez ucisku na nerwy rdzeniowe. Wysokość trzonów kręgowych szyjnych prawidłowa Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych. Wizytę u neurologa mam dopiero za miesiąc czy jest się czym niepokoić czy nie

Do pełnej konsultacji neurologicznej, ważne objawy, stan Pacjenta! ; MRI do interpretacji klinicznej. Opisane mierne zmiany wielopoziomowe ... Jaki stan ogólny, nastrój i sen ?? Jaka praca, sport ?? Opisane zmiany zwyrodnieniowe wielopoziomowe i dyskopatia
Pozdrawiam i zapraszam