Co oznacza taki wynik badania w kierunku Helicobacter?

Mój wynik Helicobacter Pyroli p/ciała IgG (U12) to >200 AU/ml. Oczywiście jestem umówiona na wizytę do gastrologa, ale dopiero za tydzień, czy mam się czym martwić? Nigdzie nie spotkałam się z takim wysokim wynikiem czytając o tej bakterii.

Wszystko zależy od wartości referencyjnych danego laboratorium. Zazwyczaj dostępne normy dotyczą U/ml, w Pani przypadku to AU/ml, stąd pozornie znacznie wyższa wartość. Testy serologiczne wykrywające przeciwciała w klasie IgG mogą nie różnicują między aktywnym, a przebytym zakażeniem - trudno dokonać oceny nie znając Pani sytuacji klinicznej. Leczenie może prowadzić lekarz POZ.