Co oznacza taki wynik po gastroskopii u 32-latki?

Witam, od ponad 3 lat zmagam się z bokami żołądka. Robiłam gastroskopię, kolonoskopię i wszystko jest ok. Często odczuwam zmęczenie, ból głowy a co najgorsze zawsze towarzyszą mi bóle żołądka. Brzuch mam bardzo wzdęty, bez znaczenia co zjem. żaden lekarz do tej pory nie jest w stanie mi pomóc. Bardzo proszę o pomoc, już nie wiem do kogo mam się zwrócić, żeby sobie pomóc.
KOBIETA, 32 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bóle żołądka, które występują od trzech lat z pewnością wymagają poszerzenia diagnostyki. Oprócz gastroskopii oraz kolonoskopii warto wykonać również badania laboratoryjne oraz USG jamy brzusznej.

Do dolegliwości bólowych brzucha i wzdęć mogą przyczyniać się również nietolerancje pokarmowe, dlatego można też pomyśleć o wykonaniu badań w tym kierunku. Proszę udać się do doświadczonego gastroeneterologa, który pokieruje dalszym procesem diagnostycznym. Jeśli wszystkie badania wyjdą prawidłowo, to bóle żołądka mogą występować na tle nerwowym. Wówczas wskazana jest konsultacja psychologiczna.

Inne pytania o przewlekłe bóle żołądka umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-przewlekle-bole-zoladka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przewlekle-bole-zoladka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-silny-bol-w-zoladku-wstret-do-jedzenia-uczucie-pelnosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.