Co oznacza taki wynik TK zatok?

Co oznacza taki wynik tomografi zatok, czy jest się czego obawiać? W części nosowej gardła , pośrodkowo i po stronie prawej widoczna jest owalna zmiana tkankowa o wymiarach 22*26*30 mm. Zmiana wykazuje łączność z tylnym odcinkiem małżowin nosowych prawych,sięga ujść trąbek słuchowych i zachyłków Rosenmullera.Zmiana może odpowiadać dużemu polipowi ,konieczna dalsza ocena laryngologa. Prawa zatoka szczękowa wypełniona w całości przez zmiany tkankowe.Pogrubienia śluzówkowe w ujściach z zatok czołowych oraz w sitowiu.Przyściwnne,okrężne pogrubienia śluzówkowe w lewej zatoce klinowej. Kompleksy ujściowo- przewodowe niedrożne.Kostne ograniczenia zatok bez celu destrukcji.Przewody nosowe drożne.Lewoboczne skrzywienie przegrody nosa.Bardzo proszę o poradę , czy jest się czego obawiać ?
KOBIETA, 46 LAT 2 miesiące temu

Konsekwencje skrzywionej przegrody nosa

Skrzywiona przegroda nosowa to defekt, który może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie mogą być skutki zdrowotne skrzywionej przegrody.

Witam serdecznie,Tak jak w opisie, zmiany w zatokach to najprawdopodobniej polip/polipy. Są to zmiany łagodna, wymagająca konsultacji lekarskiej laryngologicznej.

Dlatego proszę wraz z wynikiem udać się do lekarza prowadzącego celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.Z wyrazami szacunku,

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy