Co oznacza ten opis na EKG?

Witam. Co oznacza opis na EKG: rytm zatokowy miarowy. Normogram. Niespecyficzne zmiany ST-T. Dodam że troponina w normie :0,006 ng/ml ( gdzie norma laboratorium to zdrowi <0,04 ng/ml; wartość odcięcia dla oceny ryzyka >0,1 ng/ml) oraz badanie BNP : 11,83 pg/ml (norma laboratorium 0,00- 100,00).

Lek. Wojciech Zygmunt

Rytm zatokowy - czyli prawidłowy, nadawany przez węzeł zatokowo-przedsionkowy. Miarowy - czyli odstępy między ewolucjami w EKG są jednakowe, a serce podejmuje akcje w równych odstępach. Normogram - oś elektryczna serca jest w normie. Niespecyficzne zmiany ST-T - mogą świadczyć o zaburzeniach elektrolitowych lub mieć charakter idiopatyczny, czyli bez związku z chorobą/zaburzeniem. Ogólnie wynik nie wygląda źle, ale należy pamiętać, że należy go interpretować zgodnie ze stanem klinicznym pacjenta. Pozdrawiam i życzę zdrowia.