Co oznacza ten wynik fibroscanu?

Fibroscan mam bardzo wyniki: Bilirubina 1,48 ALT 273 AST 113 GGTP 158 Glukoza 106 Limfocyty 40,6 Monocyty 10,5 pozostałe wyniki w normie Ponadto stwierdzono przeciwciała HCV Badanie USG nie wykazało żadnych zmian, wyniki prawidłowe - wątroba normoechogeniczna, bez zmian ogniskowych i cech stłuszczenia, nie jest powiększona. Pęcherzyk żółciowy obkurczony z co najmniej 3 złogami 11-13mm. Trzustka prawidłowa śledziona 102mm bez patologii. Fibroscan niestety zły Elastografia F4 (czy to musi oznaczać marskość?), mediana 23,1. CAP wynosi 249. Co oznaczają te wyniki? Czy to jest wyrok i czy z takimi wynikami zostanę objęty leczeniem HCV czy jestem do odstrzału? A jesli będę objęty leczeniem, czy mam szansę powrotu do pełni zdrowia czy pozostanę inwalidą enzymatycznym? Z góry dziękuję za odpowiedź. A.

Jak najbardziej podlega Pan pilnemu leczeniu. Dwa lub trzy miesiące i będzie Pan wyleczony. Po leczeniu pewnie badania się poprawią. Po roku warto powtórzyć fibroskan - pewnie tez się poprawi. Proponuje zgłosić się do ID Clinic w Mysłowicach . W razie potrzebny zapraszam na konsultację on-line. www.prepmed.pl