Co oznacza ten wynik TK naczyń wieńcowych?

z powodu przewlekłych bóli w klatce piersiowej otrzymałem skierowanie na tomografię naczyń wieńcowych. Wklejam opis. Proszę o informację czy powinienem się martwić. DANE KLINICZNE: CAD susp. TECHNIKA BADANIA: Badanie angio-TK tt. wieńcowych/ serca metodą tomografii komputerowej bramkowanej EKG. OPIS: Uwidoczniony badaniem miąższ płucny bez istotnych zagęszczeń. Struktury śródpiersia w uwidocznionym zakresie bez zmian. Duże naczynia śródpiersia nieposzerzone. Jama LP serca bez skrzeplin, zastawki serca bez uchwytnych zwapnień. cechy odcinkowej hypokinezy przegrody międzykomorowej serca. Węzły chłonne uwidocznione badaniem niepowiększone. Jamy opłucnowe bez płynu. Ocena tętnic wieńcowych: LCA: LM - długi, bez istotnych zwężeń (drobne brzeżne nierówności wypełnienia). LAD – odc. proxymalny z drobnymi niskiej gęstości zmianami przyściennymi bez istotnych zwężeń (brzeżne nierówności wypełnienia), odc. środkowy objęty "płytkim" podwsierdziowym mostkiem mięśniowym bez zwężeń, odc. dystalny bez istotnych zwężeń. D1- silna, wysokie jej odejście (RI?), bez zwężeń. D2 - silna, bez istotnych zwężeń (drobne brzeżne nierówności wypełnienia w proxymalnym odcinku). LCX: segm. 11 hypoplastyczny o wąskim świetle, bez zwężeń. RCA: silna, dominująca, segm. 1 - 3 bez istotnych zwężeń (zwężenie nie przekracza ~20-30%), segm. 4 bez zwężeń. Calcium score: 2. Wynik funkcji mięśnia LK: ESV – 70ml, EDV – 180ml, SV – 110ml, EF – 61%, CO - 6618ml/min, Akcja serca podczas badania – 60 BPM. WNIOSKI: niskie ryzyko przyszłych incydentów wieńcowych (CS ~2 w skali Agatstona), aktualnie istotnego hemodynamicznie zwężenia tt. wieńcowych w sposób jednoznaczny nie uwidoczniono (CAD-RADS 1).

Z dużym prawdopodobieństwem wykluczono ryzyko choroby wieńcowej- zmiany miażdżycowe w Pańskich tętnicach wieńcowych nie wywołują istotnych zwężeń. Przyczyn bólu należy szukać gdzie indziej, zwykle jest to choroba refluksowa przełyku.