Co oznacza wynik TK serca kobiety?

Witam. Odebrałam wynik badania TK serca dla oceny tętnic wieńcowych (możliwość wykonania ablacji w napadowym migotaniu przedsionków) mojego męża (lat 70). Oto skrócony opis: typ unaczynienia: dominująca prawa tętnica wieńcowa.Wszystkie odcinki (LM,DG1, DG2, OM, RCA, PDA, AM, PL) bez istotnych zwężeń bez zmian tylko: LAD" w odcinku początkowym liczne blaszki miażdżycowe, uwapnione, powodujące zwężenie światła naczynia , szacowane w aplikacji do ok.50-60%przekroju poprzecznego naczynia, poza tym bez zmian". Czy powyższe jest bardzo niebezpieczne (grozi zawałem) iczy należy leczyć operacyjnie . Do kardiologa idziemy dopiero za miesiąc a ja się trochę niepokoję. Mąż codziennie przyjmuje xarelto, beto 50 ZK 2xdziennie oraz wieczorem 1/2 tritace. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Do kardiologa, do omówienia Konieczna pełna konsultacja Ważny stan pacjenta, wywiad, choroby współwystępujące, stosowane leki; STAN PACJENTA! Ważny też nastrój i sen; tryb życia i pracy, aktywność fizyczna, stresy, leki, niepokoje, depresja, Ważny wywiad rodzinny. Pozdrawiam i zapraszam .