Jaka jest interpretacja wyniku badania serca?
Proszę o interpretacja wyniku. Calcium score 49.9. Frakcja wyrzutowa lewej komory w badaniu angio-tk > 70%. RCA - drożna bez przewężeń. LM-drożny. Na granicy dystalnego odcinka LM i ostium LAD zmiana uwapniona powodująca zwężenie ostium LAD o około 30-40%. CX- drożna bez przewężeń.

KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Frakcja wyrzutowa serca jest dobra, co oznacza, że serce przepompowuje odpowiednią ilość krwi do organizmu. Widoczne jest zwężenie gałęzi międzykomorowej przedniej lewej tętnicy wieńcowej, aczkolwiek uważa się, że jest to zwężenie nieistotne, ponieważ zajmuje <50% średnicy tętnicy. Blaszka miażdżycowa powodująca takie zwężenie może być przyczyną ostrego zespołu wieńcowego, ale w stanie stabilnym nie powoduje dolegliwości.