Co oznacza ten wynik TK z kontrastem?

Witam chcialam zapytac o wynik badania tk z kontrastem niewielkie zmiany wlokniste w szczytach pluc umiarkowane poglebienie kifozy fizjologicznej kregoslupa piersiowego Osteofitoza na krawedziach trzonow ktegow Th .w zakresie badania widoczna faza urograficzna lewej nerki .Co z tym robic lekarz mnie nie poinformowal.

Osteofity świadczą prawdopodobnie o zmianach o charakterze zwyrodnieniowym obejmującym stawy kręgosłupa, a kifoza o wadzie postawy. W cytowanym fragmencie opisu nie ma istotnych odchyleń od normy.