Co oznacza ten wynik USG piersi 44-latki?

Dzien dobry. Mam wynik badania usg piersi : Piersi o budowie gruczołowo -tłuszczowej z cechami dysplazji,zmiany większe w pl. W pp na godz 10.obwodowo widoczna zmiana hipoechogenna wielk.7×5 mm. W pl na godz 4 przybrodawkowo widoczna zmiana wielk.11×4 mm. Co oznacza taki wynik ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonała Pani kontrolne badanie piersi za pomocą USG. To niezbędne postępowanie w celu rozpoznania wielu chorób piersi, w tym umożliwienie wczesnego wykrycia wszelkich niepokojących zmian.

Na podstawie wskazanego opisu badania obrazowego, można by stwierdzić, że wystąpiła dysplazja gruczołu piersiowego. Najczęściej są to zmiany mogące odpowiadać torbielom. Pozostałe zaobserwowane ogniska prawdopodobnie związane są właśnie z tą przypadłością.

Torbiele obecne w gruczole piersiowym nie powinny stanowić powodów do niepokoju. Są to zmiany łagodne, które rzadko ulegają zezłośliwieniu.

Oczywiście zalecamy Pani stacjonarną konsultację u lekarza ginekologa lub chirurga, który po dokładnej analizie dotychczasowych wyników badań obrazowych zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/torbiele-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/cysta-na-piersiach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej