Co oznacza ten zielony nalot na języku?

Dzień dobry, Mam 31 l,mężczyzna. Borykam się z problem zielonego wlosowatego nalotu na jezyku, jakiś czas temu byłem u lekarza za granicą który stwierdził że ten sam nalot mam w przelyku/krtani.zlecono mi badania kału na obecność pasożytów,grzybów nic nie wykazaly oraz pobrano mi krew ,gdzie w wynikach wyszedł zbyt niski poziom Neutrofili, wysoki poziom limfocytów,eozynfolifow, erytrocytów. Dodam że często choruje na anginy. Proszę o poradę do jakiego lekarza mam udać się w Polsce aby ocenił narosle na jezyku i krtani.
KOBIETA, 35 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uważamy, że powinna Pani udać się do doświadczonego laryngologa, który oceni zielony nalot na języku oraz narośle na języku i w obrębie krtani. To bardzo ważne, ponieważ te dolegliwości są niepokojące.

Zielony nalot na języku może świadczyć o infekcji grzybiczej bądź bakteryjnej. Ponadto może być związany z infekcją górnych dróg oddechowych oraz leukoplakią, a także niewłaściwą higieną jamy ustnej. Oceny musi jednak dokonać lekarz.

Poniżej umieszczamy pytania z podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bialo-zielony-nalot-na-jezyku-i-dyskomfort-podczas-przelykania-sliny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowo-zielony-nalot-na-jezyku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-moze-byc-spowodowany-zielony-nalot-na-jezyku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.