Co oznacza to plamienie u 54-latki?

Mam 54 lata,okres nadal ,chodź różnie z regularnością.Po ostatnim okresie trzy dni przerwy i później cały czas plamienie.O czym to może świadczyć?Czekam na wizytę u lekarza,ale bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 54 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

plamienia po menstruacji mogą mieć różne przyczyny. W tym wieku wiele kobiet przechodzi przez menopauzę, co wiąże się ze zmianami hormonalnymi, mogącymi prowadzić do nieregularnych krwawień czy plamień.

Samo plamienie może być też spowodowane np. polipami, reakcją na różne leki, zmianami hormonalnymi, infekcjami, czy stanem zapalnym. Najlepiej, aby udała się Pani do ginekologa, który po przeprowadzeniu odpowiednich badań, będzie w stanie dokładnie ocenić stan Pani zdrowia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-menopauzy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.