Czy może to być jakiś nowotwór u 11-latki?

Dzień dobry. Od około miesiąca zauważyłam u córki, 11 lat wyciek z jednej piersi. Na początku nie pojawiał się codziennie, lecz teraz jest on każdego dnia. Kolor jest taki wodnisty, żółtawy bądź zielonkawy. Dodatkowo powiększyły jej się piersi, pojawił się mocny trądzik, bardzo mocne owłosienie w miejscach intymnych, pod pachami. Włosy bardzo się przetłuszczają. Bylysmy u lekarza rodzinnego i powiedział że to hormony i dojrzewanie. Bardzo się martwię. Czy może to być jakiś nowotwór? Objawy pojawiają się po nocy lub po lekcjach wychowania fizycznego. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 29 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pani opisała, takie jak wyciek z jednej piersi, powiększone piersi, trądzik, owłosienie, czy przetłuszczające się włosy mogą rzeczywiście wiązać się z procesem dojrzewania i zmianami hormonalnymi u dziewczyn w okresie dojrzewania.

W tym okresie organizm dziecka przechodzi wiele zmian hormonalnych, które wpływają na rozwój ciała. Jednakże, zawsze ważne jest, aby monitorować te zmiany i konsultować się z lekarzem, jeśli ma Pani jakiekolwiek obawy. W razie potrzeby można wykonać badania tarczycy, które powinny rozwiać wątpliwości.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/dojrzewanie-plciowe-dziewczat-i-chlopcow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.