Co oznacza trzon niepowiększony z drobnymi mięśniakami?

Poprosze o interpretacje: Trzon niepowiększony z drobnymi mięsniakamipołozonymi śródściennie i podśluzówkowo-max do 7mm. Endometrium jednorodne szerokości 5.5mm.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik należy interpretować łącznie z objawami, czy są mocne krwawienia? Miesiączkuje Pani jeszcze? Zależnie od dolegliwości można mięśniaki albo okresowo kontrolować albo zastosować łyżeczkowanie jamy macicy. Sugeruję porozmawiać ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam