Co oznacza uczucie gniecenia odczuwane przez sen?

. Często czuje je przez sen, zdarza się tak, że nie mogę zasnąć przez ból (koło lewej piersi - czasem nad, czasem pod). Nie jest to kłucie, tylko uczucie gniecenia,bardzo nieprzyjemne. Serce czasami nie bije równo i zbliżone jest do "galopu" czasami do drżenia, czasami bije szybko a czasami wolno. Często czuje się osłabiona, mam mroczki przed oczami, drżą mi ręce, nogi mam jak z waty - odmawiają posłuszeństwa.Na szyi mocno widać tętno, czuje pulsowanie na całej szyi. Czasami cieżko mi się oddych

Oczywiście można i trzeba zrobić badania serca i podstawową morfologię. Ale najprawdopodobniej są to objawy stresu, a inaczej mówiąc zaburzeń nerwicowo- lękowych. I wtedy bardzo pomocna byłaby psychoterapia - jeśli możliwe poznawczo- behawioralna, bo dość szybko i skutecznie pozwala nauczyć się radzić sobie z takimi objawami.
Pozdrawiam

www. pomocpsycholog.pl