Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza uczucie guli w gardle u osoby z nadczynnościa tarczycy?

Witam. Mam na imię Paulina, 22 lata i piszę w bardzo dla mnie ważnej sprawie. Nie dawno wykryto u mnie nadczynność tarczycy, wynik tsh 4,180. Lekarz przepisał mi euthyrox 25, po 10 dniach mam zwiekszyc dawke na 1,5 tabletki. Usg wyszło ok. Problem mój tkwi w tym ze od dłuższego czasu czuje dyskomfort w gardle, jakbym miala jakies cialo obce, gule. Strsznie mnie to denerwuje, nie moge sie skoncertrowac, jestem impulsywna. Skoro usg wyszło dobrze, to co to jest?, czy wkońcu mi to przejdzie?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Nadczynność tarczycy to stan kiedy tarczyca wydziela za dużo hormonów tarczycy. Oczywiście nie leczy się takiego stanu hormonem tarczycy, a takim jest Euthyrox. Myślę, że nie zrozumiała pani lekarza. Konieczna jest wizyta i ponowna rozmowa o Pani schorzeniu. Euthyrox stosuje się nie tylko w niedoczynności tarczyce, ale i w innych stanach. Dawka, którą pani zażywa jest tak mała, że bardzo mało prawdopodobne jest żeby to Euthyrox był przyczyną uczucia guli w gardle. Często takie uczucie ma podłoże nerwicowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy