Co oznacza uczucie guli w gardle u osoby z nadczynnościa tarczycy?

Witam. Mam na imię Paulina, 22 lata i piszę w bardzo dla mnie ważnej sprawie. Nie dawno wykryto u mnie nadczynność tarczycy, wynik tsh 4,180. Lekarz przepisał mi euthyrox 25, po 10 dniach mam zwiekszyc dawke na 1,5 tabletki. Usg wyszło ok. Problem mój tkwi w tym ze od dłuższego czasu czuje dyskomfort w gardle, jakbym miala jakies cialo obce, gule. Strsznie mnie to denerwuje, nie moge sie skoncertrowac, jestem impulsywna. Skoro usg wyszło dobrze, to co to jest?, czy wkońcu mi to przejdzie?

Nadczynność tarczycy to stan kiedy tarczyca wydziela za dużo hormonów tarczycy. Oczywiście nie leczy się takiego stanu hormonem tarczycy, a takim jest Euthyrox. Myślę, że nie zrozumiała pani lekarza. Konieczna jest wizyta i ponowna rozmowa o Pani schorzeniu. Euthyrox stosuje się nie tylko w niedoczynności tarczyce, ale i w innych stanach. Dawka, którą pani zażywa jest tak mała, że bardzo mało prawdopodobne jest żeby to Euthyrox był przyczyną uczucia guli w gardle. Często takie uczucie ma podłoże nerwicowe.