Co oznacza USG brzucha u 43-latki?
Usg brzucha Wątroba widoczna fragmentarycznie, w dostępnych badaniu miejscach bez zmian ogniskowych.Pęcherzyk żółciowy niepowiększony,cienkościenny,bez złogów, pżw w normie.Trzustka,śledziona,i nerki bez zmian morfologicznych.Pęcherz moczowy prawie pusty. Obecności wolnego płynu w jamie otrzewnej nie stwierdzam.Przestrzeń zaotrzewnowa nie do oceny. Proszę o interpretacje.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam serdecznie,
Wynik badania USG jest prawidłowy. Wątroba w badaniu nie była niestety widoczna w całości.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie.
Pozdrawiam.