Co oznacza uwypuklenie krążka typu bulding z wypukleniem jego struktur?
proszę o interpretację tomografii kręgosłupa lędźwiowego: Niespojenie łuku kręgu s1. Obniżenie krążka międzykręgowego L5/S1 z jego uwypukleniem typu bulging i zmniejszeniem wymiaru strzałkowego kanału kręgowego do wartości granicznej tj. 12mm. Na poziomie L4/5 uwypuklenie krążka typu bulding z wypukleniem jego struktur na ok. 5mm do swiatła kanału. Bardzo proszę o radę tj. co można z tym zrobić gdyż bóle kręgosłupa są coraz mocniejsze, czasami mam problem z wysikaniem się a ból promieniuje na biodra pachwinę i aż do stóp

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.