Co oznacza wycinek błony śluzowej żołądka pokryty nabłonkiem gruczołowym wpustu żołądka?

Witam proszę o interpretacje wynikow . wycinek błony śluzowej żołądka pokryty nabłonkiem gruczołowym wpustu żołądka.W podścielisku obecny nieznaczny limfocytarny naciek zapalny.W kilku cewkach gruczołowych metaplazja jelitowa .Cech dysplazji nie stwierdzono .Obraz mikroskopowy odpowiada przełykowi Baretta W badaniu wykonano barwienie na obecność glikozaminoglikanów kwaśnych i obojętnych (AB p.a.S.) czy moge ćwiczyc na siłowni ?

Oczywiście może Pan ćwiczyć na siłowni. Zgodnie z oceną histopatologiczną, w Pana przełyku występuje tzw. nabłonek Barretta. Stan ten uznawany jest za przednowotworowy. Oznacza to, że statystycznie, że u pacjentów z przełykiem Barretta w ciagu wielu lat obserwacji częściej występuje rak przełyku. Przełyk Barretta jest częstym następstwem nieleczonej choroby refluksowej przełyku.