Co oznacza wygląd stolca u małego dziecka?

Witam. Synek dostał w sobotę pierwsza marchewke a w poniedziałek zrobił stolec z czarnymi nitkami. Dodam że jest karmiony nutramigenem ze względu na bardzo luźne i sluzowate stolce na nutramigenie są ok. Moja Pani doktor mówi że tak może być i dodam jeszcze że 4 dni przed podaniem marchwi synek miał szczepienie i dostał szczepionke na rotawirusa. Jest pogodny nie goraczkuje ale martwię się. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zwykle nitki w kale obserwuje się po zjedzeniu banana. To niestrawione włókna roślinne. Ale nitki w kale moga oznaczać krew - najlepiej pokazać zawartość pieluszki lekarzowi pediatrze. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.