Co oznacza wynik badania cytologii i czy można starać się o ciążę?

Witam, otrzymałam wyniki badania cytologii- zmiana śródnabłonkowa małego stopnia LSIL (HPV/CIN1). Co to oznacza? Moim jedynym partnerem seksualnym jest mój mąż, cytologia zawsze była na poziomie II. Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień, bardzo się boję.Chciałam starać się z mężem o dziecko, czy będzie to kiedyś możliwe? Jeśli tak, to kiedy?Wyczytałam na jednym portalu, że po 6 miesiącach najwcześniej.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna odpowiednia kontrola i decyzja przez lekarza badającego na temat starań się o dziecko