Co oznacza wynik badania poziomu kortyzolu w ślinie?

Witam, kilka dni temu badałam poziom kortyzolu w ślinie, ok. godziny 12 jego poziom wynosił 1,3. Dodam, że jestem studentką, prowadzę raczej nocny tryb życia, chodzę późno spać, na co dzień mój poziom stresu jest umiarkowany, ważę 58kg, nie zaobserwowałam spadku wagi od kilku lat, często jestem osłabiona, nie zdarzały mi się jednak zasłabnięcia. Czy taki poziom kortyzolu jest normalny? Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli lekarz wykluczy somatyczne podłoże obniżenia funkcjonowania, nadmiernego poczucia przemęczenia i osłabienia, warto przemyśleć, czy nie ma on przyczyn psychologicznych (osobowościowych, emocjonalnych i związanych z trybem życia). Wówczas warto skonsultować się z psychologiem.