Badania poziomu cholesterolu i aktywny tryb życia

Mam 47 lat prowadzę aktywny tryb życia , ważę 64 kg.odżywiam się zdrowo , nie palę , nie jem słodyczy itp. cholesterol całkowity 261, HDL 49,10, LDL 168, Trójglicerydy 216 .Biorę regularnie vastan 20 mg. Co poza dietą i aktywnym trybem zycia można zrobić

Witam,

Zakładając, że prowadzi Pani zdrowy styl życia, a dieta dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych i uwzględniła Pani zasady diety w hiperlipidemii to można jeszcze zastanowić się nad tym jakie znaczenie w Pani życiu odgrywa stres. Udowodniono, że nadmiar stresu może być przyczyną zaburzeń w profilu lipidowym. Zresztą niwelowanie stresu to jeden z podstawowych elementów zdrowego stylu życia, warto o tym pomyśleć. Nie można również zapomnieć, że na nasz profil lipidowy poniekąd ma wpływ również genetyka i antykoncepcja. Być może podwyższone frakcje tłuszczowe wskazują na inną ukrytą chorobę (np. cukrzyca, Hashimoto).

Jednakże jeśli dieta, aktywność fizyczna nie wystarczają należy skontaktować się z kardiologiem w celu zmiany leku lub wielkości jego dawkowania i przy okazji można poprosić o wnikliwe przyjrzenie się zaburzeniom.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl