Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy waga kobiety zależy bardzo od jej okresu płodnego?

Witam! :) Mam 168 cm. wzrostu i aktualnie ważę 74.4 kg. Staram się ćwiczyć regularnie i jeść zdrowo. W ciągu 2 miesięcy schudłam 8 kg. Czy to odpowiednia strata wagi? Czy waga kobiety zależy bardzo od jej okresu płodnego? Chodzi mi tutaj o to, że w jeden dzień ważę o kg więcej-mniej :) Pozdrawiam
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam,

Z tego co Pani napisała można wywnioskować, że schudła Pani kg tygodniowo co jest jak najbardziej prawidłowym ubytkiem masy ciała. Gratuluję! Jeśli chodzi o wahania masy ciała to proszę się nie martwić bo w ciągu dnia nasza waga może różnić się nawet o 2 kg. Zazwyczaj w przypadku miesiączki u kobiet, w organizmie zatrzymuje się woda dlatego masa ciała pozornie wzrasta, jednak po miesiączce wraca do normy.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

0

Witam Panią,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo, więc chudnie
Pani we właściwym tempie. Wahania wagi to normalne zjawisko i jest głównie spowodowane wahaniami płynów zatrzymanych w organizmie. Ma również związek z okresem w jakim znajduje się kobieta. Proszę nie przejmować się skokami wagi. Należy nadal prowadzić zdrowy styl życia a wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Powodzenia!!

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy