Czy to normalne, że podczas okresu waga stoi w miejscu lub wzrasta?

Witam.Chciałabym zapytać czy to normalne, że podczas okresu waga stoi w miejscu lub wzrasta? Mam19 lat 164cm wzrostu i ważę 69kg. Cwiczę codziennie (prócz niedzieli) około 40 minut i jem zdrowo 5 posiłków dziennie.Udało mi się już schudnąć 1,5 kg przy tym trybie życia. Ale gdy dostałam okres trochę przystopowałam ćwiczenia bo bolał mnie brzuch ale starałam się trzymać zdrowej diety.Czy okres wpływa jakoś na wagę?Czy jest możliwe, że waga wzrosła lub przestałam chudnąć, jeśli tak to dlaczego?

Waga ciała u kobiety jest ściśle skorelowana z poziomem żeńskich hormonów płciowych. Dlatego podczas całego cyklu menstruacyjnego występują jej wahania. Generalnie najwyższa waga ciała występuje bezpośrednio przed i w trakcie krwawienia, natomiast najmniejsza bezpośrednio po zakończeniu krwawienia. Zatem obserwowany przez Panią efekt zmian masy w ciągu cyklu jest zupełnie naturalny.