Ile schudnąć, żeby nie zagrażać swojemu zdrowiu?

ile musiałabym schudnąć żeby nie zagrażać swojemu zdrowiu? mama 160cm wzrostu i ważę blisko 90 kg.

Mając 160 cm wzrostu prawidłowa masa ciała dla Pani będzie się wahać w zakresie 50-60 kg. Najważniejsze przy planowaniu redukcji masy ciała jest nie tyle ile kilogramów uda się pozbyć, ale w jakim odbywa się to tempie. Za prawidłowe uznaje się między 0.5 a 1 kg tygodniowo - im wolniej zachodzi redukcja masy ciała tym mniejsze ryzyko wystąpienia efektu jo-jo oraz osłabienia organizmu w wyniku diety.