Prawidłowa waga dla 3-letniej córki

Chciałabym spytać czy 3 letnia córka ma prawidłową wagę. Jest drobniejsza niż większość rówieśników. Waży 12, 5 kg, przy wzroście 93. Przy urodzeniu miała 2860 i 51cm . Urodzona o czasie, rozwija się prawidłowo. Je tez w miarę dobrze, nawet więcej niż niektóre pulchniejsze dzieci w jej wieku.

Witam,

Wykorzystując do oceny siatki centylowe można stwierdzić, że Pani córeczka jest niższa i waży mniej w porównaniu do rówieśników.

Średnia masa ciała 3 latki to 13,9 kg, a wzrost 96cm.

Myślę, że różnice w wymiarach Pani córeczki, w porównaniu do norm, nie są tak wysokie, aby musiała się Pani martwić jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości proszę udać się do lekarza rodzinnego, który ewentualnie pokieruje Panią na dalsze badania.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl