Podwyższone ciśnienie krwi i aktywny tryb życia

Dzień Dobry Mam 20 lat 182cm i 82kg i od 2 dni utrzymuje mi sie cisnienie rzędu 150-90 a prowadzę bardzo aktywny tryb życia(bieganie, siłownia, sporty drużynowe) do tego utrzymuje zdrową dietę opartą głownie na białku. Z czego może wynikać tak wysokie cisnienie? Może mieć na to wpływ zażywania białka serwatkowego lub kreatyny? A może stres związany z poprawką egzaminu? Proszę o pomoc

Dzień dobry. Warto, aby Pan wykonał podstawowe badania kontrolne. Ich poprawny wynik będzie powodem do zmniejszenia stresu, o którym Pan wspomina i który, oczywiście, również może wpływać na podwyższenie ciśnienia krwi. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/