Co oznacza wynik badania scyntygrafii całego ciała przy sarkoidozie?

Sarkoizoza. badanie scyntygrafia całego ciała z zastosowaniem cytrynianiu galu.W badaniu tym uwidoczniono: wzmożone gromadzenie znacznika w rzucie gruczołów łzowych oraz nieznacznie zwiększone gromadzenie w rzucie ślinianek przyusznych i podżuchwowych. Widoczne dyskretne rozlane gromadzenie w rzucie barków oraz stawów kolanowych, ale żandego leczenia nie wprowadzono. Co tzn.?

Lek. Tomasz Budlewski

kiedy i na jakiej podstawie postawiono rozpoznanie sarkoidozy? jakie obecnie objaw? wskazana wizyta u lekarza zlecającego powyższe badanie.