Co oznacza wynik badania tarczycy 26-latki?

Rozmaz ubogokomorkowy. W skapej krwisto-koloidowej treści widoczne są nieliczne grupy komórek pęcherzyków h tworzące ogniskowa struktury pseudorozetkowe oraz rozproszone komórki limfoidalne. Obraz mikroskopowy przemawia za zmiana pecherzykowa bliżej nieokreślona tarczycy. Kategoria 3 wg Bethesda. Co to znaczy?

Lek. Michał Lenard

Zmiana jest określona jako niepewna, nie da się określić ze 100% pewnością jej charakteru. Wskazane będzie kontrolne badanie za ok 6 miesięcy. Może być to wskazanie do usunięcia tarczycy, jeśli w badaniu USG występują cechy złośliwości zmiany. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający biopsję, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!