Widoczne płaty normatywnych tyreocytów oraz liczne rozproszone makrofagi i hemosyderofagi

Witam! Mam 36 lat i jestem po biopsji tarczycy, dzisiaj odebrałam wyniki badań i bardzo proszę o interpretację wyniku: W obfitej koloidowej treści widoczne są płaty normatywnych tyreocytów oraz liczne rozproszone makrofagi i hemosyderofagi. Obraz mikroskopowy przemawia za zmianą łagodną w wolu guzowatym tarczycy z cechami zwyrodnienia torbielowatego. Kategoria 2. Z góry dziękuję!

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik sugeruje że badana zmiana to zmiana łagodna - grupa 2 wg Bethesda. Nie znaleziono komórek rakowych. Z wynikiem należy zgłosić się do lekarza prowadzącego.