Co oznacza wynik badania tarczycy po usunięciu?

Gruczolak drobnopęcherzykowy płata lewego. W części środkowej guzek otoczony bardzo cienką włóknistą torebką. Obwodowo granicę cięcia stanowi torebka. Pozostała tarczyca wole koloidowe. Przytarczyc nie znaleziono

Lek. Wojciech Zygmunt

Gruczolak płata lewego tarczycy (zmiana łagodna). Pozostała tarczyca to wole koloidowe (również zmiana niezłośliwa). Podczas operacji wycięcia tarczycy nie wycięto przypadkowo przytarczyc.