Co oznacza wynik badania tomografii wątroby?

Witam, mam 60 lat i właśnie dzisiaj odebrałem wynik tomografii. W lewym płacie wątroby w seg. 2 widoczna jest hiperwaskularna w fazie tętniczej zmiana o wymiarach 54_50_32mm - o cechach FNH. Przyśrodkowo od w/w zmiany seg. 2 wątroby skupisko zwapnień o wym. ok 15_7mm. Poza tym wątroba bez zmian ogniskowych, z cechami stłuszczenia. Dziękuję za ew odpowiedz.

Opis badania TK wątroby wskazuje na obecność dość dużej zmiany typu FNH czyli przerostu guzkowego miejscowego wątroby oraz miejscowego zwapnienia miąższu wątroby (być może pozapalnego). Takie zmiany nie wymagają leczenia, są łagodne. Wymagają tylko obserwacji (okresowo USG i/lub TK jamy brzusznej). O dalszym postępowaniu powinien decydować lekarz, który kierował na badanie obrazowe.