Co oznacza wynik badania USG jamy brzusznej 24-latka?

Witam, na ostatnim badaniu krwi i moczu okazało się że mam zwiększone wyniki ALT - 59 (norma 41), GGTP - 122 (norma 71), Trójglicerydy - 242. Mimo tych wyników czułem się dobrze Lekarz zalecił wykonanie USG jamy brzusznej. Lekarz który przeprowadzał USG powiedział, że wszystko jest OK. W opisie: "Wątroba niepowiekszona o sr 121mm o jednorodnej strukturze echa. Naczynia wewnatrzwatrobowe i drogi zolciowe w normie. Echogenicznosc miazszu w normie. Pęcherzyk zolciowy echoujemny, zlogow nie zawiera. Sciana pecherzyka niepogrubiala. Trzustka prawidlowych rozmiarow, jednorodna. Sledziona niepowiekszona, jednorodna o wym 115 x 56mm. Nerki prawidlowej wielkosci, ksztaltu i polozenia. Zlogow moczowych i cech zastoju moczu nie stwierdza sie. Aorta brzuszna nieposzerzona. Gruczol krokowy niepowiekszony. Pecherz moczowy o rownych obrysach, bez struktur heterogennych. Wolnego plynu w jamie brzusznej nie zobrazowano." Pytanie więc skąd tak wysokie wyniki. Czy jest czego się obawiać? Czy lekarz medycyny pracy może nie podbić zdolności? Dodam że mam około 7 kg nadwagi i spozywam okolo 10 piw tygodniowo, tylko w weekendy.

Witam serdecznie,

Wynik badania USG jest prawidłowy. Natomiast wyniki badań biochemicznych mogą świadczyć o problemach z wątroba. Konieczna dalsza diagnostyka, do decyzji lekarza prowadzącego.
Czy Panu podbiję lekarz medycyny pracy zdolność do pracy, to decyzja lekarza do którego Pan się uda.

Pozdrawiam.