Co oznacza wynik USG jamy brzusznej 38-latka?
Witam.mam 38lat robikem dzis badanie.usg jamy brzusznej.ponizej podaje wyniki.Bardzo prosze o odpowiedz. Watroba stluszczeniowa prawy plat 210mm.pecherzyk zolciowy cienkoscienny.w swietle kilka zlogow do 7mm drogi zolciowe wewnatrzwatrobowe nieposzerzone.Pżw nieposzerzony.zylawrotna prawidlowej szerokosci.trzustka hyperechogeniczna.powiekszona glowa do 33mm.aorta brzuszna nie poszerzona.nerki bez zlogow I zastoju.w typowym polozeniu I wielkosci.sleeziona jednorodna.niepowiekszona.przestrzen okoloaortalna wolna.pecherz moczowy ze sladem moczu.bardzo prosze o odpowiedz.co mi dolega czy to cos powaznego?

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Na podstawie samego opisu USG nie da się tego stwierdzić. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie z uwzględnieniem Pana objawów i stanu klinicznego, który następnie zdecyduje o leczeniu. Pozdrawiam!