Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy takie usg jamy brzusznej teścia?

Witam. Otrzymaliśmy wyniki badań usg jamy brzusznej teścia wiek 56lat. Wątroba l wielkości w granicach normy w całej wątrobie liczne zmiany o typie "meta-printy". Pęcherzyk zolciowy cienkoscienny , echoujemny.wewnątrz i zewnątrz wątrobowedrogi zolciowe oraz PZW nieposzerzone. Trzusyka jednorodne niepowiekszona,przewod wirunga nieposzerzony, śledziowa nie powiększona jednorodne. Nerki o typowym położeniu o gładkich obrysachprawidłowej wielkości z zachowaną echostruktura miąższu i pół centralnych bez zastoju. Nerki bez złogów, pola nadnerczowe wolne, aorta brzuszka nie poszerzona. Pola nadnerczowe wolne ,przestrzeni zaotrzewnowej bez powiekszonych węzłów chłonnych. Pęcherz moczowy dobrze wypełniony o d Gladkim zarysie cienkoscienny, prostata nie zna znie powiększona jednorodne. Czy mogłabym prosić o interpretację wyników?
KOBIETA, 32 LAT 3 miesiące temu

AspaT

AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa ? czyli enzymy wątrobowe. Dowiedz się jakie są normy AspAT, gdzie występuje i o czym może świadczyć wzrost tego enzymu w organizmie.

Liczne zmiany w wątrobie wymagają pilnej dalszej diagnostyki, proszę pilnie zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy