Co oznacza wynik biopsji tarczycy 29-latki?

Proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy :w rozmazach widoczne są grupy i płaty tyreocytow wśród koloidowej treści. Obraz cytologiczny zmiany łagodnej kat. II wg Bethesda

Lek. Wojciech Zygmunt

Zmiana jest łagodna. Wynik takiej biopsji najpewniej świadczy o: wolu guzkowym, guzku hiperplastycznym, zapaleniu tarczycy lub guzku koloidalnym. Kolejna biopsja zalecana byłaby w przypadku, gdy guzek wykazuje wyraźne zmiany budzące niepokój onkologiczny w USG oraz gdy dochodzi do jego znacznego powiększenia w kontrolnym USG.