Co oznacza wynik cytologii 30-latki?

Witam. Prosze o konsultacje wyniku z cytologii. A.Rozmaz odpowiedni do oceny, ale nie zawiera komorek endocerwikalnych. B.Nie stwierdzono zmian środnablonkowych i procesu zlosliwego. C. W rozmazie wykryto zmiany reaktywne zwiazane z regeneracja nablonkow. Prawidlowa flora balteryjna. Duzy odczyn leukocytarny. D. Kontrola cytologiczna wg zalecen lekarza prowadzacego. Obraz cytologiczny odpowiada gr II wg Pap. Pozdrawiam,

Lek. Michał Lenard

Wynik badania jest prawidłowy, nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!