Co oznacza wynik EEG u 26-letniej osoby?

Dzień dobry prosiłabym o ocenę eeg :rytm alfa obfity, wysokonapieciowy, zaostrzony o częstotliwości 9-13Hz i amplitudzie ok 50-150 uv, R. Z zaznaczona. W zapisie pojawiają się 1-3 sekundowe uogolnione napadów wyładowania fal wolnych ostrych i zespołów fali wolnej z ostra o amplitudzie 140-200uv, zwłaszcza w odprowadzeniu skroniowo-potylicznej z przewaga strony prawej

Witam! Wskazuje na obniżony próg pobudliwości drgawkowej. Brakuje w opisie reakcji na HV i fotostymulację. Przed postawieniem diagnozy powtórzyłbym jeszcze raz badanie. Powodzenia W. Łuczkowski.