Co oznacza wynik morfologii u 8-letniego dziecka?

WITAM SERDECZNIE Robiłam mojej 8 letniej córce morwologie i wynik jest następujący; eozynocyty- 0.52 ,neurocytów -25.4 ,limfocytów -60.6 eozynocytów -5.6 ,rozmaz mikroskopowy; neurocytów-27 ,eozynocyty -8 ,limfocyty-64 tsh- 7,310 co oznacza taki wynik ,z góry dziękuję bardzo za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że wykonuje Pani dziecku profilaktyczne badania krwi. Poprzez taką diagnostykę można wykluczyć poważniejsze schorzenia, a także ocenić ogólny stan organizmu.

Nie napisała Pani, czy dziecko chorowało w ostatnim czasie na pewne infekcje lub przyjmuje na stałe jakieś leki. Każde, nawet najmniejsze przeziębienie, może fałszować wyniki badań i wartość poszczególnych parametrów.

Biorąc pod uwagę wyniki badań krwi dziecka, można zauważyć, że niektóre wskaźniki wystąpiły poza granicami wyznaczonych norm referencyjnych. Wskazano neutrocyty poniżej, a limfocyty i eozynocyty – powyżej granicy normy. Świadczyć to może o trwającej lub niedawno przebytej infekcji wirusowej oraz obniżeniu odporności. Natomiast można również zauważyć, że TSH (jak na wiek dziecka) prawdopodobnie jest za wysokie. Możliwe, że wystąpiły pewne problemy z tarczycą, związane na przykład z chorobą autoimmunologiczną.

Z racji pewnej odległości, trudno jest dokładnie ocenić wyniki badań dziecka, dlatego też proponujemy wizytę u lekarza pediatry. Specjalista precyzyjnie zinterpretuje wyniki, a także zdecyduje o pogłębieniu diagnostyki.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://zdrowie.parenting.pl/wyniki-morfologii-krwi

https://zdrowie.parenting.pl/morfologia

https://zdrowie.parenting.pl/tsh-u-dzieci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.