Co oznacza wynik MR kręgosłupa 23-letniej osoby?

Witam mam 28 lat i mam problem z kregosupem o jest moj wynik rezonasu . Wysokos trzonu kregow zachowana. Obnizenie sygnalu T2kraka miedzykregowego na pozionie C 5-6-7 dehydratacja. Zmian zwyrodziowe, wyworcze na sasiadujacych ze soba krewedziach trzonu kregow . W trzonie kregu th 1 i 4 widocznych jest obszar nieprawidlowych sygnalow wielkosci 8 i 20 mm mogac odpowiadac naczyniakowi do okresowej kontroli MR z kontrastem. Na poziomie C-3-4-5 OBWODNA PRZEPUKLINA kraznika miedzykregowego zmiejszajaca przedrdzeniowa rezerwe plynowa i zwezajaca otwor miedzkregowy obustronie .Na pozionie C 5-6-7 przepuklina kraznika miedzykregowego powoduje redukcje przedrdzeniowej rezerwy plynowej [bez modelowania powierzchni rdzenia ] i wrazne obustrone zwezenie otworow miedzkregowych . Ucisk nerwow rdzenniowych obustronie . Badanie nie uwidocznilo obszarow nieprawidlowch sygnalow w obrebie szyjnego odcinka rdzenia kregowego - brak cech mielopatii szyjnej . Prosze o pomoc co mi dolega i dlaczego mnie boli w klatce piersiowej i miedzy lopadkami .

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurochirurga i bezpośrednia ocena , a co do boli w klatce piersiowej nalezy wykonać zapis ekg i wykluczyć przyczyny sercowe proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego lub na pogotowie ratunkowe jeśli ból nie ustępuje