Co oznacza wynik MR kręgosłupa w sekwencji SE?
Badanie MR kręgosłupa w sekwencji SE w obrazach T1,T2.Prawostronne wygięcie kr.lędźwiowego.Trzony kregowe prawidłowej wysokości ze zmianami zwyrodnieniowymi w postaci osteofitozy na krawędziach.Zwężenie kanału kręgowego wynikające ze zmian zwyrodnieniowych w stawach międzykręgowych i przerostu wiązadeł żółtych.Krążki międzykręgowe prawidłowej wysokości z dehydratacją o różnym stopniu nasilenia bez zmian patologicznych.Na poziomie L1-L2 widoczna obustronna centralno-boczna do zachyłków przepuklina krążka międzykręgowowych uciska worek oponowy i nić końcowa,Stożek rdzenia kręgowego bez zmian patologicznych.Drętwienie i bóle prawego uda i stopy lewej.Bóle kręgosłupa i bioder.Czy to się leczy farmakologicznie czy operacyjnie?

MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Nalezy zestawić powyższy wynik z bezpośrednim badaniem lekarskim i Ew poqiaananie , proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyzsze badanie