Co oznacza wynik MR przy sztywności karku?

Witam od 9 miesięcy mam sztywność karku i ból ostatnio zrobiłem rezonans magnetyczny Oto wyniki Fizjologiczna lordoza szyjna zniesiona/wyrównana w górnym odcinku Ząb obrotnika ustawiony prawidłowo względem łuku przedniego c 1 Wysokość trzonów kręgów prawidłowa W trzonie kręgu Th 1 naczyniak 6nn Intensywność sygnału trzonów bez patologicznych zmian obrzękowych Niewielkiego stopnia zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów Zmiany zwyrodnieniowe krązków m-kręgowych pod postacia niewielkiego stopnia Dehydratacji W niewielkim stopniu obnizona wysokość przestrzeni m-kregowej c5 - c6 Na poziomie c4-c5 –niewielkie uwypuklenie pierscienia włóknistego jedynie z Przyleganiem do przedniego zarysu worka oponowego Na poziomie c5-c6 uwypuklenie krazka m- kregowego na 2.4 nn w kierunku kanału Kregowego , modelowany przedni zarys worka oponowego, w umiarkowanym stopniu Ograniczona objętość przedniej rezerwy płynowej wewnątrzoponowej Na poziomie c6-c7 niewielkie uwypuklenie pierścienia włóknistego jedynie z Przyleganiem do przedniego zarysu worka oponowego Rdzen szyjny bez zmian Pogranicze czaszkowo- szyjne bez zmian Powiekszone nieco niejednorodne oba płaty i cieśń gruczołu tarczowego - do oceny W badaniu usg pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Opis badania razem z wynikiem muszą być ocenione przez lekarza zlecającego to badanie, który zna Pana stan kliniczny oraz wyniki pozostałych badań. Pozdrawiam!