Co oznacza wynik MRI głowy u 26-latka?

Badanie 2022 rok MR głowy bez wzmocnienia kontrastowego - brak zgody pacjenta na wzmocnienie kontrastowe. Badanie wykonano w sekwencjach FSE (T1 –ax.), FSE (T2 –ax, sag, cor.), IRFSE/FLAIR (T2 –ax.), DWI, 3D FIESTA (T2 –ax.) Obecnym bad. na poziomie warstw nadkomorowych, górno - i środkowo-komorowych w istocie białej obu półkul mózgu obwodowo - podkorowo widoczne rozproszone w niewielkiej liczbie - ok. 8 ognisk hiperintensywnych śred. ok. 2 - 5 mm o charakterze prawdopodobnie niespecyficznych zmian demielinizacyjnych naczyniopochodnych . Nie można jednak na tym etapie i bez wzmocnienia kontrastowego wykluczyć zmian specyficznych. Wskazana obserwacja i bad. kontrolne. Innych zmian ogniskowych w zakresie mózgowia nie stwierdza się. Morfologia kory mózgowej prawidłowa. Rowki zakrętów mózgu, przestrzenie płynowe przymózgowe nieposzerzone. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości, jednorodne, bez zmian ogniskowych. Kanały nerwu słuchowego symetryczne, nieposzerzone. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń w linii środkowej. Komora IV prawidłowa. W zachyłku dolnym lewej jamy szczękowej torbiel o wym. ok. 21x20x18 mm z pogrubiałą obwodowo śluzówką. Pozostałe Badanie 2020 rok W płacie czołowym lewym widoczne są dwa drobne do 3 mm ogniska o wysokim sygnale w obr. T2 zal. i Flair, zaś w prawym płacie ciemieniowym pojedyncze 5 mm - wszystkie najprawdopodobniej o charakterze niespecyficznej naczyniopochodnej demielinizacji. Innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza sie. Przestrzenie płynowe śródczaszkowe prawidłowe. Torbiel retencyjna 18 mm w zachyłku zebodołowym lewej zatoki szczękowej. Proszę o poradą jak leczyć ? co robić ? Nie mam żadnych objawów czasami ból głowy i senność. Badania krwi dobre wychodzą

Wskazana pełna konsultacja i rozmowa z Psychologiem Jaki ogólny tryb życia Wyniki labor, Poziom wit D3, B12, kwas foliowy, lipidy morfologia ?

Jaki nastrój i sen Jaki tryb życia

Wynane badania TK i MRI wykluczają patologię mózgu Warto rozważyć zaburzenia adaptacyjne , lekowe, ?? Fobia społeczna?? Czy były stresy w szkole, w rodzinie, w pracy, w kontaktach ze znajomymi ?? Inne stresujące wydarzenia życiowe Konieczne kompleksowe spojrzenie na zgłąszane skargi . Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen, sytuacja życiowa ;

OPOSY MRI 2020 i 2022 zbliżone; bez istotnych różnic więcej zmian ale niespecyficzne ... Wązne dolegliwości i badanie neurologiczne

Czesto drobne zmiany w MRI naczynioopochodne u osób z migreną... nadciśnienie, innymi przebytymi dawniej schorzeniami...

Może rozmowa, wyjaśnienie i odpowiednie leki , pozwolą na uzyskanie poprawy . Pozdrawiam i zapraszam ana pełną konsultację w gabinecie