Co oznacza wynik oznaczenia przeciwciał przeciwko cytomegalii?

Witam, mam 30 lat, stramy się o dziecko. Proszę o interpretację wyników badania cytomegalowirus. Moje wyniki to IgG: 41,00 UA/ml i IgM: 0,13.
30 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ujemny wynik oznaczenia przeciwciał w klasie IgM w połączeniu z dodatnim wynikiem IgG świadczy o zakażeniu cytomegalią, do którego doszło u Pani w przeszłości. Dla rozwijającego się płodu niebezpieczne jest jedynie świeże, pierwotne zakażenie w ciąży, dlatego nie powinna się Pani niepokoić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia