Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej u kobiety?

Dzień dobry. Chciałabym poprosić o przeanalizowanie wyniku rtg klatki piersiowej mojej mamy. Niepokoi nas zdanie "Pomiędzy trzonem TH10 a sercem ognisko zagęszczeń 17/13mm." Reszta jest w normie. Dodam, że mama nie ma duszności, nie męczy się szybko. Dostała skierowanie do szpitala na TK oraz konsultacje pulmologa. Mama ma 58 lat. Co może oznaczać stwierdzenie "ognisko zageszczen"? Czy może to być nowotwór? Czy moze jest to zwiazne z przebytymi zapaleniami oskrzeli, licznymi przeziebieniami? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Ten opis może wskazywać na zmiany zapalne, śródmiąższowe, nowotworowe też, tomografia komputerowa wyjaśni charakter zmiany.